Pogovor med Španci in ameriško letalonosilko pred Iraško vojno.
Objavil daniyel, dne 6.11.2007
Na internetu sem zasledil naslednjo zgodbo.
**Galičani: (zvoki v ozadju)**
Govori A853. Naprošam Vas, da za preprečitev trka spremenite smer plovbe za 15 stopinj južno, plujete namreč direktno proti nam, razdalja je 25 milj.
**Američani: (zvoki v ozadju)
Predlagamo Vam, da Vi spremenite smer plovbe za 15 stopinj severno, da se izognemo trku.
** Galičani:
Negativen odgovor. Ponavljam: spremenite smer plovbe za 15 stopinj južno.
**Američani: (Drug glas)
Govori admiral ameriške vojne mornarice. Zahtevam, da takoj spremenite smer plovbe 15 stopinj severno, da preprečimo trk.
**Galičani:
Gospod, ne vidim nobene potrebe, niti možnosti za izvedbo predlaganega manevra. Predlagamo vam spremembo smeri plovbe za 15 stopinj južno.
**Američani: (ukazovalen glas)
GOVORI ADMIRAL RICHARD JAMES HOWARD, POVELJNIK LETALONOSILKE USS ABRAHAM LINCOLN, KI JE DRUGA NAJVEČJA LETALONOSILKA NA SVETU! SPREMLJAJO NAS ŠE DVE RAKETNI KRIŽARKI, ŠEST RUŠILCEV, ŠTIRI PODMORNICE IN PET DRUGIH PLOVIL!!! NAMENJENI SMO V PERZIJSKI ZALIV, KJER IMAMO ZA NALOGO PRIPRAVITI VOJAŠKO AKCIJO PROTI IRAKU. JAZ VAM NE PREDLAGAM, JAZ VAM UKAZUJEM, DA SPREMENITE SMER PLOVBE ZA 15 STOPINJ NA SEVER, V NASPROTNEM PRIMERU BOMO PRISILJENI ZAGOTOVITI VARNOST LETALONOSILKE TUDI S SILO!!! VI STE PRIPADNIK NAŠIH ZAVEZNIKOV IN NATA, ZATO MORATE UBOGAT NAŠE UKAZE IN SKRENITI S POTI!!!
**Galičani:
Govori Juan Manuel Salas Alcantra. Tule sva dva, z nama je najin pes, nekaj hrane ter dve pločevinki piva, poleg tega spi tule še en človek s Kanarskih otokov. Podpira nas oddajnik Cadena Dial von la Coruna in zasilni kanal številka 106. Nahajamo se v svetilniku številka 853 pri Finisterri ob Galicijski obali. Blage veze nimam kateri smo po velikosti med Španskimi svetilniki. Če želite, opravite vse potrebno, da zaščitite svojo kurčevo letalonosilko, ki se bo v primeru, da takoj ne skrenete s svoje poti 15 stopinj na jug razbila ob Galicijski obali! Predlagam Vam, najpametnejšim in najimenitnejšim Vam, da skrenite 15 stopinj na jug, da preprečimo trk.

Letalonosilka USS Abraham Lincoln.






6.11.2007 ob 10:07
Mit, ki izvira iz reklame. Sicer hudo dobra reklama.
http://www.youtube.com/watch?v=KYXZbjuLRq8
6.11.2007 ob 16:23
@xxx super
hvala za posnetek.
6.11.2007 ob 16:31
vedno sem hotla vidt letalonosilko…je bila nekaj let nazaj v nasme morju, pa je nism sla pogledat…
9.11.2007 ob 16:19
zanimiv tale pogovor, ni kaj! Bi bilo pa super, če bi si lahko ogledala eno tako letalonosilko.
27.11.2007 ob 12:45
@Bamboo in zdravje, se strinjam,jaz bi tudi rad obiskal eno tako pošast